x

Uudised

Ülemaailmne eakatevastase vägivalla teadvustamise päev

15. juuni 2021

15. juuni – ülemaailmne eakatevastase vägivalla teadvustamise päev Eakatevastane vägivald on kogu maailmas tõsine sotsiaalne probleem. Ehkki see mõjutab kõiki sugusid, mõjutab see ebaproportsionaalselt just naisi. Vanemad naised puutuvad tavaliselt kokku suurema vägivallaohuga mitte ainult vanuse, vaid ka soo tõttu. Taolist vägivalda ei peeta prioriteetseks, kuna seda ümbritsevad häbi ja stigma, mis koos asjakohaste teenuste […]

Loe edasi

Miks me vajame Istanbuli konventsiooni?

11. mai 2021

Käesolev teabeleht kirjeldab mõningaid levinumaid müüte ja väärarusaamu, mis on tiirelnud Euroopa Nõukogu naistevastase vägivalla ja perevägivalla ennetamise ja tõkestamise konventsiooni (Istanbuli konventsioon) ümber. Seda peaksid kodanikuühendused kasutama oma suhtlus- ja teavituskampaaniate väljatöötamisel, et propageerida selle konventsiooni väärtusi, eesmärke ja põhisätteid.

Loe edasi

Naiste tugikeskus liitus võrdse kohtlemise võrgustikuga

16. veebr. 2021

Uljana Ponomarjova, Mirjam Savioja (Eesti Inimõiguste Keskus) Inimõiguste keskusel on äärmiselt hea meel, et alates veebruarist on võrdse kohtlemise võrgustiku liikmeks Tartus tegutsev MTÜ Naiste Tugi- ja Teabekeskus. Tugikeskuse tubli kollektiiv töötab iga päev selle nimel, et aidata hättasattunuid ja luua vägivallast ning hirmust vaba ühiskonda. MTÜ tegevjuht Pille Tsopp-Pagan rääkis, et mõte võrdse kohtlemise […]

Loe edasi

Alanud on uus rahvusvaheline projekt „Toetades omastehooldajaid: kogupere ja elukaare lähenemine“ (Supporting Informal Carers: A Whole-Family & Lifecourse Approach II, SINCALA II)

11. veebr. 2021

Eramus+ programmi toel püüab SINCALA II projekt lahendada vananemisega seotud elanikkonna hooldamise ja toetamise väljakutse, pakkudes teraapilisel narratiivil põhinevat sekkumisprogrammi, mida saavad kasutada omastehooldajatega töötavad spetsialistid, et toetada nende vastupidavust hoolduse jätkamisel.

Loe edasi

Anna tagasisidet naiste tugikeskuste teenusele

Naiste tugikeskustesse üle Eesti pöördus 2020. aastal abi saamiseks 2563 naist. Kui sa oled läbi naiste tugikeskuste saanud abi ning nõustamist või oled kasutanud nende turvalist majutust, siis palun leia hetk ja vasta küsimustikule.

Loe edasi

CYBERSAFE raport: “Naiste- ja tüdrukutevastane kübervägivald”

5. veebr. 2021

CYBERSAFE projekti raames avaldas projekti partner Ljubljana ülikool aruande “Naiste- ja tüdrukutevastane kübervägivald”. Tegemist on projekti 2. tööpaketi lõpparuandega ja see annab põhjaliku ülevaate kübervägivalla temaatikast.

Loe edasi

NTTK uudiskiri Varjust Välja 1/2021

30. jaan. 2021

2020. aasta kokkuvõte ja lootused uueks aastaks nüüd kirja pandud!

Loe edasi

FASA projekt – Sõltuvusest vabaks, vägivallast priiks – Uudiskiri

1. dets. 2020

“Sõltuvusest vabaks, vägivallast priiks”/”Free from Addiction, Safe from Abuse” (FASA) on strateegilise partnerluse projekt, mida on rahastatud Euroopa Liidu Erasmus+ Programmi raames. FASA eesmärk on tugevdada üle Euroopa sotsiaalhoolekande praktikute ja spetsialistide tööpõhiseid oskusi lähisuhtevägivalla ohvrite toetamisel, et töötada efektiivselt lähisuhtevägivalla ohvritega, kellel on sõltuvust tekitavate ainete (kuri)tarvitamise probleeme.Tegemist on koostööprojektiga, mis toob kokku partnerid […]

Loe edasi

Naiste Tugi- ja Teabekeskus / Tartu Naiste Varjupaik 18!

25. nov. 2020

Täna 18 aastat tagasi avas oma uksed Eesti esimene naiste varjupaik! Pikk tee on selja taga: palju on tehtud, palju on tegemisel ja nii palju on veel teha! Palju jõudu ja jaksu meile kõigile – vägivallast on väljapääs!

Loe edasi

Kaarsild oranžiks!

24. nov. 2020

Kolmapäeval, 25. novembril peetakse rahvusvahelist naistevastase vägivalla vastu võitlemise päeva, mille puhul värvuvad hooned ja tähtsad sümbolid kogu maailmas oranžiks. Tartu linn väljendab oma toetust Kaarsilla oranžiks valgustamisega. Naiste- ja tüdrukutevastane vägivald on üks enamlevinud inimõiguste rikkumisi maailmas. ÜRO eestvedamisel tähistatakse alates 1999. aastast 25. novembril rahvusvahelist naistevastase vägivalla vastu võitlemise päeva, millega austatakse 1960. […]

Loe edasi

Täname

Kui oled ohus, siis kasuta lehelt ruttu lahkumiseks kollast X-nuppu.

(Vajuta ükskõik kus hüpikakna sulgemiseks)