FASA uudiskiri nr 4

«Sõltvusest vabaks, vägivallast priiks»

Uudiskiri november 2021 – mai 2022

 

FASA projekt püüab täita lünki eesliinispetsialistide teadmistes nii  lähisuhteägivalla (LSV) kui ka sõltuvusprobleemide valdkondades.  Eesmärk on pakkuda sõltuvusprobeelmidega LSV ellujääjatele  igakülgset abi ja edendada ametkondade vahelist koostööd.

 

FASA uudised 

FASA projekt on jõudmas lõpusirgele. Aprillis 2022 korraldasid kõik partnerriigid (Eesti, Hispaania, Island, Kreeka ja Põhja-Iirimaa) kohalikke levitusüritusi FASA projektiväljundite tutvustamiseks.

FASA kodulehel on kõigile vabalt kättesaadav “Koolituskäsiraamat lähisuhtevägivalla spetsialistidele toetamaks sõltuvusprobleemidega ellujääjaid”. Materjal on lisaks saadaval ka kõikides partnerriikide keeltes – eesti, islandi, hispaania ja kreeka keeles. MTÜ Naiste Tugi- ja Teabekeskusest on soovi korral võimalik saada ka trükitud eestikeelne käsiraamat.

Lisaks koostati projekti raames ka « Juhised sotsiaalteenuste spetsialistidele sõltuvusainete kuritarvitamise valdkonnas ». Nende juhiste eesmärk on pakkuda empiirilistel uuringutel põhinevaid nõuandeid sõltuvusprobleemidega LSV ellujääjate toetamiseks turvalisel ja praktilisel moel. Need on seotud ka FASA koolituskäsiraamatu ja veebikursusega.

Projekti lõpukonverents leidis aset Islandil, Reykjavikis, kus asjakohases paneel-diskussioonis osalesid:

  • Sigþrúður Guðmundsdóttir – Kvennaathvarfið (Naiste varjupaik)
  • Ragna Björg Guðbrandsdóttir – Bjarkarhlíð (Pereõiguskeskus vägivalla all kannatajatele)
  • Steinunn Gyðu- og Guðjónsdóttir – Stígamót (Seksuaalvägivalla ohvrite keskus)
  • Kristín I. Pálsdóttir – Rótin (The Root – Naiste heaolu ühing)
  • Halldóra Guðmundsdóttir – Konukot (Varjupaik kodututele naistele)
  • Soffía Hjördís Ólafsdóttir – VoR-teymi Reykjavíkurborgar (kohapealne nõustamismeeskond, kes abistab sõltuvus- ja vaimse tervise probleemidega kodutuid).

Konverentsil keskenduti küsimusele, kuidas saaksime paremini maksimeerida kaitset ja abi, mida pakutakse naistele, kes seisavad silmitsi märkimisväärsete takistustega abi saamiseks teenustele juurdepääsul, ning peeti viljakas dialoog ja rõhutati vajadust keskenduda vägistamisjuhtudele sellisel viisil, mis ei pane naisi psühholoogilise pinge alla.

 

 

FASA e-kursus – Lähisuhtevägivald ja sõltuvusprobleemid

                         

Koolituskäsiraamatu alusel töötati välja terviklik e-kursus. Kursus on kavandatud intensiivse süvaõppe seminarina LSV spetsialistidele. Kursusel on 7 moodulit, kus iga moodul on pühendatud ühele käsiraamatu peatükile. Kursusel osalejatel on üks nädal aega videoloengu vaatamiseks ja ülesande täitmiseks. Pärast ühe mooduli lõpetamist saadakse juurdepääsu järgmise mooduli materjalidele. E-kursus on 2022. aasta mai kuust alates FASA veebisaidil tasuta saadaval viies keeles: inglise, kreeka, eesti, hispaania ja islandi keeles. Kursusele ligipääsemiseks on vajalik lehel registreerida.

 

FASA partnerid 

UWAH – Heraklioni prefektuuri naisühenduste liit (Kreeka) (juhtpartner)

UoC – Kreeta Ülikool (Kreeka)

UT – Tartu Ülikool (Eesti)

WSIC – MTÜ Naiste Tugi- ja Teabekeskus (Eesti)

NEXUS NI – Põhja-Iirimaa vägistamise kriisi assotsiatsioon (Ühendkuningriik)

M&M – M&M Profuture Training, S.L. (Hispaania)

RIKK – Islandi ülikooli soouuringute, võrdsuse ja erinevuste instituut (Island)

 

Võta meiega ühendust:
Kui soovid saada tihedamini uudiseid partnerite tegemistest ja projekti väljunditest, siis jälgi meie sotsiaalmeedia kontosid.

 

 https://www.facebook.com/FASAproject/

https://www.linkedin.com/showcase/fasa-project

           https://fasaproject.eu/

#FASAagainstIPV  #endVAW #endaddiction #freefromaddictionsafefromabuse

 Selle väljaande sisu eest vastutab ainuisikuliselt FASA konsortsium ja see ei pruugi kajastada Euroopa Liidu arvamust.