x

Miks ta seda teeb?

Head inimesed! Ameerika meesterapeudi Lundy Bancrofti raamatu “Miks ta seda teeb?… ” värske kordustrükk on ilmunud. Raamat on saadaval Apollo ja Rahva Raamatu kauplustes üle Eesti, samuti on võimalik seda tellida otse meilt hinnaga 12 eurot (sisaldab ka lihtmaksikirja saatmiskulu).
Raamatu tellimiseks:
1. saada meile e-kiri info@naistetugi.ee oma täpse postiaadressiga (ära unusta indeksit!),
2. tee ülekanne meie arveldusarvele:

MTÜ Naiste Tugi- ja Teabekeskus, a/a EE912200221019998649, Swedbank, selgituseks Bancroft.

Seejärel paneme raamatu peagi teele ja soovime Sulle head lugemist!

 

Lühidalt raamatu sisust:

Esimestel kohtumistel on kõik mehed armastusväärsed. Kas on võimalik kuidagi ära tunda, milline mees muutub hiljem vägivaldseks ja milline mitte? Kas mees, kes lööb, aga palub hiljem andeks, tõesti muudab oma käitumist? Ta ütleb, et ta armastab, aga ometi ta lööb. Miks ta seda teeb?

Umbes selliseid küsimusi esitavad endale paljud naised ikka ja jälle, kuid pole suutnud neile vastuseid leida. Vägivallatsejat, tema ajendeid, hoiakuid ja mõtlemismalle ümbritseb saladuseloor, mida käesolev raamat aitab kergitada. Raamatu autor Lundy Bancroft on meesterapeut, kes jagab oma ekspertkogemust, mille ta on omandanud viieteistkümne aasta jooksul tööalaselt rohkem kui kahe tuhande vägivaldse mehega kokku puutudes. Nagu selgub, on vägivallatsejate käitumine tunduvalt loogilisem ja mõistuspärasem kui esmapilgul tundub. Autor rõhutab, et vägivaldsus ei tulene kontrollikaotusest ega toimetulematusest oma vihaga – vägivalla aluseks on hoiakud ja väärtushinnangud, mitte tunded, ning vägivallatseja on võimeline tõeliselt muutuma alles siis, kui ta on oma hoiakutes korrektiive teinud.
Raamatu keskseks teemaks on niisiis vägivaldsed mehed ja näpunäited selle kohta, kuidas neid ära tunda ja kuidas nendega hakkama saada. See on kindlasti kasulik lugemisvara laiale auditooriumile: naised, kes tunnevad, et nende paarisuhtes on midagi valesti, kuid ei saa aru, mis see just on, vägivaldsete meeste partnerid, sotsiaaltöötajad, lastekaitsespetsialistid, pereterapeudid, kriminaalhooldajad, psühholoogid jpt.

Raamatu viieteistkümnest peatükist ja 475 leheküljelt saate muuhulgas teada:

  • kuidas paremini mõista iseenda, oma sõprade, klientide, sugulaste ja naabrite lähisuhteid
  • millised on varajased ohumärgid
  • kuidas vägivalda ennetada ja kuidas sellele paarisuhtes piiri panna, kui see on kord alanud
  • kuidas paarisuhet ohutult lõpetada
  • vastused kahekümne ühele küsimusele, mis autori praktika põhjal vägivalda kogenud naistele kõige sagedamini peamurdmist valmistavad
  • täpsemat infot Eesti olude kohta.

Täname

Kui oled ohus, siis kasuta lehelt ruttu lahkumiseks kollast X-nuppu.

(Vajuta ükskõik kus hüpikakna sulgemiseks)