Pilguheit 2019. aastale


Warning: Undefined array key "file" in /data01/virt3545/domeenid/www.naistetugi.ee/htdocs/wp-includes/media.php on line 1734

Head toetajad,

2019, oli tegus! Möödunud aastal pakkusime Tartu nõustamiskeskuses abi 335 naisele ning viimastel aastatel on pöördujate hulk aasta-aastalt suurenenud, mis tähendab, et ühiskonna teadlikkus on suurenenud ja ohvrid julgevad pöörduda, astudes selle esimese sammu vägivallavaba elu suunal.

Meie eesmärk on pakkuda laiapõhjalist abi – ohver peab saama kõik vajaliku ühest kohast, st nii kriisi-, sotsiaal-, psühholoogilist, juriidilist kui ka laste nõustamist. Tänu eraannetustele olemegi saanud järk-järgult oma teenust paremaks muuta. 2020 aasta eesmärgiks on NTTK võtnud suurendada püsiannetajate hulka ja sihiks on ambitsioonikas 300 püsiannetajat. Kui näiteks 300 püsiannetajat annetavad kuus kõik 10 eurot, on juba koos 3000 eurot, millega on võimalik ohvrite ja nende laste jaoks väga palju head ära teha.

2019. aastal annetati meie teenuse toetamiseks ligi 21 500 eurot, mis moodustas 12% meie sissetulekust. Erakordselt südantsoojendav on näha, et üha enam inimesi ja ettevõtteid on asunud meid püsivalt toetama, kes igakuiselt, kes kord aastas. Erinevaid annetajaid oli möödunud aastal kokku 65, neist 33 naised, 14 mehed ja 18 organisatsioonid/ettevõtted. Suur tänu kõigile!

Möödunud aastal käisime esmakordselt ka laatadel oma tegevust tutvustamas, tõlkekirjandust müümas ja annetusi kogumas. Sügisel väisasime Maarjalaata ja enne jõule Tartu jõululaata. Kahel üritusel kokku kogusime ligi 1000 eurot. Muuhulgas algatasime õigusabikulude fondi, mis on mõeldud sihtotstarbeliselt lähisuhtevägivalla ohvrite õigusabikulude katmiseks. Selle abil saame näiteks katta riigilõivud või vajadusel olla toeks aastaid kestvate kohtuprotsesside puhul  – aasta lõpuks oli fondi kogutud juba veidi üle 2000 euro.

Naiste Tugi- ja Teabekeskuse toetamise võimalusi on mitmeid. Kel võimalik, sõlmib püsiannetuse ning toetab keskust teatud summaga iga kuu. Kuid annetada võib ka ühekordselt ning mitte ilmtingimata raha – annetada võib ka oma aega, toetades meie tegevusi vabatahtlikuna.

Naiste Tugi- ja Teabekeskus Tartu Maarjalaadal 07.09.2019
Naiste Tugi- ja Teabekeskus Tartu jõululaadal 14.12.2019