Toimus Riigikogu sotsiaalkomisjoni avalik istung „Naistevastase vägivalla ohvrite abistamisest“

Neljapäeva, 22. novembril 2012, toimus Riigikogu konverentsisaalis sotsiaalkomisjoni avalik istung „Naistevastase vägivalla ohvrite abistamisest“. Sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna palus osalema ka Tartu Naiste Varjupaiga.  Istungile oli kutsutud ka Eesti Naisteühenduste Ümarlaua , Riigikogu naisteühenduse liikmed, naiste varjupaikade esindajad, samuti sotsiaalministeeriumi, justiitsministeeriumi, prokuratuuri ja politsei esindajad.

Naiste Varjupaiga psühhoterapeut Kait Sinisalu oli üks istungi esinejatest ja rääkis lähemalt varjupaiga tööst ja lähisuhtevägivallast ning selle sees toimuvast.

Lähemalt toimunud üritusest on võimalik lugeda siit.

Istungi videosalvestist on võimalik vaadata siit.

Pärast istungit korraldas Eesti Naisteühenduste Ümarlaud tänuürituse naistevastase vägivalla vähendamise ja ohvrite abistamisega tegelevatele organisatsioonidele „10 aastat naiste varjupaiku Eestis“. Üritusel anti üle Valge lindi auhind Lõuna Ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurörile Raul Heidole. Samuti õnnitleti Tartu Naiste Varjupaika, mis on esimene naiste varjupaik Eestis, 10. sünnipäeva puhul.

If you thought this page is useful to your friend, use this form to send.
Friend Email
Enter your message